Sardynia

Jak zarezerwować promy z Sardynia na Sycylię

Obecnie jest jedna trasa łącząca Sardynia i Sycylia operowana przez 1 firma promowa - Grimaldi Lines. Połączenie z Cagliari do Palermo obsługuje tygodniowo z planowanym czasem rejsu od około 12 godziny.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej z Sardynia Sycylia na trasie Cagliari - Palermo zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Sardynia do Sycylia

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Sardynia do Sycylia

Sardynia - przewodnik:

Sardynia to skalista wyspa, druga pod względem wielkości na Morzu Śródziemnym, leżąca między Włochami, Hiszpanią i Tunezją, na południe od Korsyki. Jest częścią Włoch.

Wybrzeża wyspy są najczęściej wysokie i skaliste, z długimi, względnie prostymi odcinkami, wieloma wybitnymi cyplami, kilkoma szerokimi, głębokimi zatokami, wieloma przesmykami i z wieloma mniejszymi wyspami nieopodal wybrzeża.

Ta górzysta, leżąca na Morzu Śródziemnym wyspa stała się na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat niezwykle popularnym celem wypoczynku i ośrodkiem turystycznym. Sardynia przyciąga i zachwyca turystów z całego świata śródziemnomorskim klimatem, urokiem pejzaży na wybrzeżach oraz niezliczonymi zabytkami historycznymi, jak i prehistorycznymi.

Nie licząc autostrady, zbudowanej w czasie dyktatorskich rządów Mussoliniego, po Sardynii podróżujemy przypominającymi serpentynę szosami, po których od czasu do czasu wędrują stada owiec.

Tropicieli zaginionych cywilizacji z całego świata intrygują skupiska tajemniczych kamiennych budowli w kształcie wieży, zwanych nuraghe (nuragi). Naliczono ich na wyspie ponad siedem tysięcy.

Turyści stawiają pierwsze kroki w stolicy wyspy Cagliari, mieście liczącym sto siedemdziesiąt tysięcy mieszkańców, do którego docierają samolotami i promami.

Sycylia - przewodnik:

Sycylia jest największą wyspą na Morzu Śródziemnym (25 400 km²), leżącą na południowy zachód od Półwyspu Apenińskiego, od którego oddziela ją jedynie wąska Cieśnina Mesyńska. Powierzchnia górzystej wyspy wynosi 25,7 tys. km² zamieszkuje ją 5,1 mln mieszkańców. Najwyższym wzniesieniem na wyspie jest wulkan Etna (3323 m n.p.m.).

Sycylię charakteryzuje niepowtarzalny górzysty krajobraz, przechodzący w rozległe równiny oraz wybrzeże o długości 1039 km z piaszczystymi, żwirowymi i skalistymi plażami. Cechuje ją niezwykle bogata fauna i flora śródziemnomorska - dzika przyroda, z urokliwymi gajami oliwnymi i plantacjami cytrusów, których zapach unosi się w powietrzu.