Trasa promowa Sitia Diafani łączy Kreta z Dodekanez i jest obecnie obsługiwana przez 2 przewoźników.
Porównaj teraz i wyszukaj najlepszą ofertę dla twojej podróży.
Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Sitia Diafani to samochod + 2 pasażerów.
Miasto portowe Sity znajduje się na greckiej wyspie Kreta, która leży na Morzu Egejskim. Na wyspie, Sita jest na wschód od Agios Nikolaos, i na północny wschod od Lerapetra. Miasto nie jest generalnie odwiedzane przez turystów i nie jest szczególnie dobrze rozwinięta, a jej historię można prześledzić do czasów minojskich. Wykopaliska zostały wykopane w miejscu sąsiadującym z Petras które sięgają końca okresu neolitu, 3000 pne aż do epoki brązu, 3000 - 1050 lat pne. Petras, na przestrzeni swojej historii, byla pod kontrolą Wenecjan, którzy używali ja jako bazę dla swoich wschodnich operacji śródziemnomorskich. Witryna została zniszczona przez trzęsienie ziemi w 1508 roku i ponownie w 1538 przez piratów i przez Wenecjan w 1651 roku.
Port w Sitia łączy wschodnia Krete z kilkoma innymi wyspami greckimi. Miasto ma także przystań, która mieści mniejsze łodzie rybackie i jachty.
Diafani to miasto portowe położone na greckiej wyspie Karpathos, które znajduje się w południowej części grupy wysp Dodekanezu, między wyspami Kreta a Rodos. Karpathos jest druga co do wielkości wysp Dodekanezu, a rozciąga się na powierzchni około 300 tys. km. Wyspa jest górzysta, z Kali Limni najwyższym szczytem na 1,214m nad poziomem morza, pełne źródeł wody, lasów sosnowych, winnic, drzew oliwnych i innych drzew owocowych. Popularną atrakcją na wyspie są jaskinie skalne, z których Kastelorizo, jest podobno jedynym miejscem, gdzie można je znaleźć. Według mitologii, Iapetos, syn Urana i Gai [niebo i ziemia] był pierwszym mieszkańcem wyspy.
Na wyspie można prześledzić jego historię z powrotem do neolitu, kiedy to po raz pierwszy zostala zamieszkana. Historia wyspy ma ścisłe powiązania z Rodos i reszta Dodekanezu. Zdobywcy, którzy określi charakter wyspy byli Francuzami, Turkami i Włochami.